Elegancja i klasyka w jednym

W ostatnim czasie granatowy garnitur jest prawdziwy hitem, który wręcz obowiązuje każdego mężczyznę. Jeżeli zależy Wam na podkreśleniu swojej dostojności i na zaprezentowaniu swoich męskich atutów, już wiecie na co warto się zdecydować.

Wybór dopasowanego garnituru jest jednym zadaniem, z którym musi się zmierzyć większość Panów. Gdy już zdecydujesz się na konkretny model, natychmiast staniesz przed kolejnym dylematem: dobraniu idealnego krawatu. Wydawać mogłoby się, że do koloru granatowego pasuje wszystko. W rzeczywistości różnie z tym bywa. Dlatego, jeżeli chcesz perfekcyjnie wypaść na weselu, jubileuszu lub podczas innej okoliczności, koniecznie posłuż się poniższymi wskazówkami.

Czerwień i granat - ogień i klasyka

Ciekawym i zarazem popularnym zestawieniem pojawiającym się w trendach jest połączenie granatowego garnituru z czerwonym krawatem. Niektórzy z przymrużeniem oka mówią o maklerskim stylu. Decydując się na takie zestawienie, na pewno świetnie wypadniesz na wszelkiego rodzaju biznesowych spotkaniach i rozmowach. Natomiast w mniej oficjalnych okolicznościach, możesz czuć się skrępowany zbyt formalnym lookiem.

Unikaj monotonii

Raczej dopasowywanie niebieskiego albo nawet granatowego krawata, okaże się błędną decyzją. Krawat jest dodatkiem, traktowanym jak kropką nad „i” lub wisienką na torcie. Dlatego nie może być mdły lub wręcz zlewający się z całą stylizacją. Dobierając krawat w odcieniu swojego garnituru, możesz polec. Oczywiście jest to do zrobienia, ale po co ryzykować? Jeżeli chcesz uniknąć foux pas, stawiaj raczej na kontrasty.

Wszelkie wzory mile widziane

Chcąc nieco bardziej ożywić swój look, z powodzeniem możesz zdecydować się na wzorzyste krawaty. W sklepach i butikach znajdziesz cały wachlarz możliwości. Do wyboru, do koloru i jeszcze dodatkowo w przeróżnych wzorach. Tutaj, jeżeli będzie Ci zależeć na wyjątkowo eleganckiej stylizacji, postaw raczej na delikatne i regularne wzorki. Mogą to być paseczki, kreseczki, regularne figury geometryczne lub krateczka. Raczej zachowaj umiar w zestawieniu kolorystycznym tła i naniesionego wzoru. Bezpieczniej będzie ograniczyć się do dwóch, maksymalnie trzech odcieni.

Bardziej wzorzyste, wręcz awangardowe krawaty zostaw na mniej formalne wydarzenia lub sytuacje, w których wiesz, że możesz pozwolić sobie na pewien dystans. Pracując jako wykładowca lub biznesmen, pokazując się w granatowym garniturze z krawatem w serduszka lub uśmiechnięte buźki, na pewno wywołasz zdumienie. Oczywiście taki dzień luzu od uniformu jest również mile widziany.

Kolorystyka, wzory, a materiał?

Im gustowniejszej stylizacji oczekujesz w zestawieniu krawata do swojego granatowego garnituru, tym bardziej stawiaj na wytworniejsze materiały. Krawaty wykonane z jedwabiu nie bez powodu uchodzą za jedne z najdroższych. Fantastycznie sprawdzą się w wyjątkowych okolicznościach. Jeżeli poszukujesz krawatu na ślub, na którym pełnisz rolę świadka - faktura jedwabiu może okazać się bardzo interesująca.

W mniej formalnych okolicznościach sprawdzi się tradycyjna bawełna lub solidny len. Są to krawaty uchodzące za causalowe. Możesz zakładać je na co dzień do pracy, na spotkania biznesowe lub inne wydarzenia, podczas których musisz zaprezentować się wyjątkowo elegancko. Ich faktura jest dość wyraźna, ale nie powodująca całkowitego odwrócenia uwagi. W tym przypadku świetnie sprawdzą się krawaty w kolorze bordowym, wpadającym w różne odcienie żółci lub szarości.

Wybierając krawat pod względem materiału, należy uważać na krawaty wełniane. Są one coraz modniejsze, jednak ze względu na sposób ich wykonania, nie pozostają bez dość charakterystycznego echa. Na pewno świetnie sprawdzą się w zimowych stylizacjach. Jednak z eleganckim i dość subtelnym granatowym garniturem, może w takim zestawieniu pojawić się zgrzyt.

Dobierając najlepszy krawat do ulubionego granatowego garnituru, pod żadnym pozorem nie ograniczaj się do jednego modelu. Warto w tej kwestii pozwolić sobie na różne eksperymenty. Dlatego uśmiechnij się też do swojej ukochanej, która może podarować Ci elegancki krawat z powodu wybranej okazji i bez okazji!