Koszula dla numeru jeden wśród garniturów

Elegancki garnitur to nie wszystko. Ponieważ należy go połączyć jeszcze z odpowiednią koszulą.

Granatowy garnitur obecnie jest numerem jeden, jeżeli chodzi o elegancką stylizację dla Panów. Obecnie pojawia się coraz więcej odcieni, które uchodzą za wyjątkowo modne. Zaczynając od klasycznego koloru kobaltowego, przez chabrowy, a kończąc na ciemnych granatach wchodzących w odcienie szarości. Jednak elegancki garnitur to nie wszystko. Ponieważ należy go połączyć jeszcze z odpowiednią koszulą. Wtedy będzie można mówić o idealnie skomponowanym stroju, dopasowanym do wyjątkowych okoliczności.

Klasyczne połączenia, to bezpieczne stylizacje

Jeżeli do końca nie wiesz, jaka koszula najlepiej dopasuje się do granatowego garnituru, najlepiej będzie postawić na klasyczne propozycje. Wtedy przynajmniej zyskasz pewność, iż Twoja stylizacja będzie zawsze trafiona.

Wśród najpopularniejszych połączeń z granatowym garniturem, wymienia się oczywiście koszule w odcieniach błękitu. Takie zestawienie powoduje, że strój jest naprawdę elegancki i wystawny. Świetnie sprawdzi się na wszelkiego rodzaju uroczystościach, a także spotkaniach biznesowych.

Biała koszula w połączeniu z granatowym garniturem uczyni stylizację bardzo oficjalną. Na pewno można spotkać tak ubranych mężczyzn w różnych biurowcach, bankach, a także biurach maklerskich. Nie zapominajmy również o tym, iż takie zestawienie jest zarezerwowane dla panów młodych. Tylko zamiast eleganckiego krawata, w jego miejsce zakładana jest mucha.

Delikatny wzorek? Czemu nie!

Poruszając się nadal w bardziej klasycznych stylizacjach, możesz pozwolić sobie na obecność delikatnych wzorków na koszuli. Najbardziej stonowaną propozycją będą między innymi paseczki lub kropeczki. Najlepiej by były one nieco jaśniejszej od samej koszuli. Mile widziane są również inne nieregularne wzorki. Pamiętaj jednak, by nie zakłócały one wzorków znajdujących się na krawacie. Znacznie bezpieczniej będzie, gdy do takiego stroju dopasujemy gładki krawat. Unikniemy ryzyka pojawienia się prawdziwego chaosu, który może niestety okazać się dość tandetny.

Nieco słodyczy i ekstrawagancji

W końcu od klasyki, która zawsze jest mile widziana, będziemy mogli przejść do mniej codziennych rozwiązań. Jeszcze najbardziej spokojnym i dość popularnym zestawieniem, jest połączenie granatowego garnituru wraz z jasnoróżową koszulą. Stylizacja świetnie sprawdzi się podczas wszystkich rodzinnych uroczystościach, w szczególności na weselach oraz różnych jubileuszach. Strój w ten sposób jest mniej formalny, choć cały czas bardzo elegancki.

Chcąc wyróżnić się z tłumu, ale jednocześnie nadal nie kierując się zbyt ekstrawaganckimi stylizacjami, możesz zdecydować się na założenie szarej, a nawet czarnej koszuli. W ten sposób na pewno przełamiesz już pewne stereotypy, ale nadal Twój strój będzie mieścił się w górnej granicy klasyki.

Dopiero gdy granatowy garnitur zaczniesz łączyć z koszulami w żywych kolorach lub z bardzo wyrazistymi wzorkami, będzie można mówić o ekstrawagancji lub delikatniej mówiąc, awangardzie. Z pewnością możesz zdecydować się na mocne odcienie różu, żółci, pomarańczy, a nawet czerwieni. Intrygujące będzie również zdecydowanie się na bordową lub zieloną, wręcz trawiastą koszulę. Łącząc koszulę z krawatem w kontrastowym kolorze w kropki, na pewno wykażesz się sporym dystansem lub poczuciem humoru. Zanim jednak zdecydujesz się na takie połączenie zorientuj się, czy nie wywołasz zbyt dużego zamieszania swoją osobą. Są w końcu pewne sytuacje, kiedy lepiej jest nie wyróżniać się z tłumu.

Granatowy garnitur, a osobowość prawdziwego mężczyzny

Dopasowanie koszuli do granatowego garnituru, zawsze pozostanie indywidualną kwestią. Każdy mężczyzna wyróżnia się odmienną osobowością, cechami wyglądu i swoimi upodobaniami. Dlatego pod żadnym pozorem nie kieruj się ślepo modą, która obowiązuje. To, że Twój najlepszy przyjaciel dobrze czuje się tylko w stonowanych koszulach nie oznacza, że Ty również musisz się ograniczać do takich stylizacji. Jeżeli tylko lubisz i możesz wyróżniać się z tłumu, to postaw na mniej popularne zestawienia.