Góry

Porady

Jaka kurtka w góry

W górach aura potrafi być zmienna, niczym w kalejdoskopie. Dlatego zakup kurtki idealnej na górskie wspinaczki, jest tylko z pozoru bardzo prostym zadaniem. Musi ona sprostać wielu wymaganiom, nie tylko tym stawianym przez naturę, ale i również przez samych globtroterów.

39
Jaki zegarek w góry

Wyjście w wysokie góry wymaga odpowiedniego przygotowania, by były one jak najbardziej poskromione. Dla każdego pasjonaty wspinaczki wysokogórskiej, nieodłącznym atrybutem staje się profesjonalny zegarek. To właśnie dzięki niemu możliwe jest wytyczenie dokładnych współrzędnych, a także wysokości nad poziomem morza.

22
Jakie buty w góry

Górskie wycieczki są doskonałą formą aktywności, niemalże o każdej porze roku. Należy zatroszczyć się o to, by obuwie było wygodne i zapewniło bezpieczeństwo. Twój wybór powinien być uzależniony od zaznaczonych szlaków na mapie, pory roku, a także wielu innych czynników. Sprawdź jakich!

205
Jakie skarpetki w góry

Wybierając się na przechadzki w góry, zakładamy obuwie usztywniające kostki. Chyba nie wyobrażasz sobie, by założone skarpetki dodatkowo Cię obcierały? Zatem dopasowanie skarpetek do obuwia w góry, jest niezwykle ważne.

68
Jakie spodnie w góry

Nie wyobrażasz sobie życia, bez górskich wycieczek. W zależności od pasma, stopnia trudności szlaków, a nawet tego w jakim kraju chcesz się wspinać, czekać na Ciebie będą osobliwe warunki atmosferyczne. Dlatego dobranie wygodnych i funkcjonalnych spodni jest tak ważne.

28